top of page
Поиск

ПСИХОЛОГИ З'ЯСУВАЛИ, ЧИМ ОБІЙМИ КОРИСНІ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я

  • Фото автора: Елена Шолохова
    Елена Шолохова
  • 20 янв. 2015 г.
  • 4 мин. чтения

Вчені стверджують, що обійми корисні для здоров'я, вони допомагають запобігти інфекції і впоратися зі стресом. За їх словами досить простих обійм, щоб послабити симптоми захворювань, і чим частіше обійматися людям, тим сильніше ефект.


Дослідники з Університету Канегі Меллон у США опитали 400 людей про їхні особисті конфлікти і про те, якого роду соціальну підтримку вони отримують. Потім людей піддали дії звичайного вірусу застуди і помістили в карантин. Результати показали, люди, що відчували надійну підтримку з боку своїх друзів і родичів, були менш схильні до ризику захворіти у зв'язку зі стресовою ситуацією. Також ті, хто відчував підтримку і частіше отримував обійми, переживали менш гострі симптоми хвороби, незалежно від того, до якого рівня стресу вони були схильні.

З точки зору психологічної користі, збільшення частоти обіймів є ефективним засобом зниження шкідливих наслідків стресу і відмінним способом профілактики депресії та інших, більш небезпечних, психологічних порушень. Очевидно, захисний ефект обіймів може бути обумовлений фізичним контактом або тим, що обійми провокують почуття підтримки й інтимності. Як стверджують дослідники, на обійми припадає близько третини захисного ефекту соціальної підтримки.

21 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день обіймів. Згідно з традицією свята, в цей день можна обіймати навіть незнайомих людей. Але якщо ви ще сумніваєтеся в необхідності робити це, ми пропонуємо вам дізнатись 5 корисних властивостей обіймів!


1. Обійми знімають стрес і позбавляють від депресії

Вчені в Університеті Північної Кароліни (University of North Carolina) з'ясували, що обійми покращують емоційний стан, зменшують стрес і допомагають нам боротися з депресією. В ході проведеного ними дослідження п'ятдесят пар випробовуваних попросили триматися за руки протягом 10 хвилин, потім обійняти один одного протягом 20 секунд. Інша група з 85 осіб відпочивала спокійно, не торкаючись до партнерів. Після чого дослідники попросили людей в обох групах згадати про будь-яку подію, яка викликала у них гнів або тривогу. У респондентів, які були позбавлені обіймів, вчені виявили ознаки підвищеного кров'яного тиску і прискорене серцебиття. Але пари, які обнімалися і трималися за руки, як виявилося, майже не гарячилися, навіть згадуючи негативні випадки зі свого життя. Виявляється, вся справа в тому, що обійми стимулюють нервові закінчення, які посилають сигнали заспокоєння в мозок і сповільнюють вироблення кортизолу - гормону стресу, завдяки чому люди відчувають себе набагато спокійніше і комфортніше.

2. Обійми заспокоюють і формують довірливі відносини

Цей факт підтвердили американські психологи Карен Грюен (Karen Grewen) і Карен Лайт (Karen Light). У ході своїх досліджень вони з'ясували, що під час обіймів в мозку людини виробляється окситоцин - «гормон симпатії», який зменшує відчуття страху, неспокою і самотності, а також формує довірливі відносини між людьми. Однак їхні колеги з університету Відня (University of Vienna) радять бути виборчим у тому, що стосується обіймів. «Позитивний ефект досягається лише в тому випадку, якщо люди довіряють один одному і їхні почуття взаємні, - говорить австрійський нейрофізіолог Юрген Сандкблер (Jurgen Sandkuhler). - Якщо люди не знають один одного або обійми відбуваються не за взаємною згодою, то їх ефект може бути зворотним. Обійми корисні, незалежно від того, наскільки часто вони відбуваються і тривають, але найголовніше в них - довіра і бажання обох сторін ».

3. Обійми покращують настрій і роблять людей більш щасливими

Згідно з дослідженнями Інституту тактильних відчуттів, що працює при Університеті Медичної школи Майамі (Touch Research Institute at the University of Miami Medical School), крім окситоцину, під час обіймів в організмі людини виробляються й інші важливі нейромедіатори - серотонін і дофамін. Ці воістину чарівні гормони, які відповідають за гарний настрій, роблять людей більш щасливими і сприяють формуванню міцних і гармонійних відносин. Вони не тільки дарують заряд позитивних емоцій і стимулюють рухову активність, але і помітно покращують сексуальне життя в парі. Так що якщо ви хочете почувати себе щасливим і задоволеним життям, не заїдайте стрес шоколадом і вже тим більше не запивайте алкоголем, а просто обійміть кохану людину!

4. Обійми знижують кров'яний тиск і зменшують ризик серцевих захворювань

Доктор Чармейн Гріффітс (Charmaine Griffiths), глава британської організації The British Heart Foundation (BHF), як і багато його колег, займався вивченням впливу обіймів на здоров'я людини і з'ясував ще один цікавий факт: обійми не лише зменшують стрес, але і сприяють нормальній роботі серцево-судинної системи. У його дослідженні брали участь дві групи людей, у яких попередньо вимірювався серцевий ритм і кров'яний тиск. В одній з них респондентам заборонено було обіймати один одного, а в іншій тактильні контакти, навпаки, заохочувалися. У ході цього дослідження лікарі виявили, що у тих, хто був позбавлений обіймів, було виявлено підвищений кров'яний тиск і прискорений серцевий ритм, а у їх «опонентів» показники виявилися більш здоровими. Так що обіймайтеся на здоров'я!


5. Обійми позитивно впливають на імунну систему

Багато хто не з чуток знають, що пригнічений настрій не кращим чином позначається на фізичному стані людини, провокуючи різні захворювання. Доктор Роберта Лі (Roberta Lee), заступник голови департаменту інтегральної медицини в Beth Israel Medical Center, вважає, що причиною цього є кортизол - гормон стресу, який пригнічує імунну реакцію. На її думку, в цій ситуації немає більш ефективного способу боротьби з недугами, ніж обійми і дотики. Цю теорію також підтвердили вчені з Медичної Школи Гарварда (Harvard Medical School), які десятиліттями спостерігали за сиротами у притулках і встановили, що обійми так само життєво важливі для здоров'я та розвитку дітей і немовлят, як їжа і вода. До схожих висновків прийшов їх американський колега Х'ю МакКенна (Hugh McKenna), глава Інституту медичної допомоги та досліджень при Університеті Ольстера (Institute of Nursing and Health Research at the University of Ulster). Професор перевірив цю теорію на пацієнтах клініки, за якими здійснювався звичайний і більш «чуйний» догляд. Виявилося, що хворі, яких обіймали родичі і торкалися медсестри, відчували себе набагато спокійніше і йшли на поправку набагато швидше, ніж ті, хто був позбавлений цього невербального способу спілкування.


Інформація була взята з - 7days.ru та psypress.ru

Komentarze


Мы в соцсетях
  • Простая иконка Twitter черного цвета
  • Простая иконка Facebook черного цвета
  • Простая иконка Google+ черного цвета
Новые записи

Підпишіться на розсилку!

Будьте в курсі наших новин!

© 2023 «Слава». Сайт создан на Wix.com

bottom of page