top of page

Пам’ятка батькам першокласника

 

1. Підтримайте в дитині його прагнення стати гімназистом. Ваша щира зацікавленість в його гімназійних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.

 

2. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся у гімназії. Поясніть їх необхідність і доцільність.

 

3. Ваш малюк прийшов у гімназію, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.

 

4. Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.

 

5. Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання у гімназії. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.

 

6. Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала та емоційна підтримка ("Молодець!", "Ти так добре впорався!") здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.

 

7. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя, вихователя або психолога.

 

8. Зі вступом до гімназії в житті вашого малюка з'явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.

 

9. Навчання - це нелегка і відповідальна праця. Вступ до гімназії істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.

bottom of page