top of page

КІНОСТРІЧКИ, ЯКІ БУДУТЬ КОРИСНІ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ


Існує дуже багато хороших фільмів про дітей, їх виховання, психологію, поведінку, особливості розвитку тощо. Думаємо перегляд таких стрічок стане корисним для батьків і педагогів. Ми створили для вас добірку найкращих кінострічок. Приємного перегляду!

ФІЛЬМИ, ДЕ ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ - ПІДЛІТОК

  • Отроцтво (2014 р., США, драма)

Історія охоплює дванадцять років життя Мейсона (від першого класу в школі до першого дня в коледжі) і складається з невеликих епізодів, що показують дорослішання і відносини з батьками дитини, підлітка, юнака. Фільм дуже природній, простий. Саме цим він приваблює глядача, він дуже близький кожному. Героям дуже легко співпереживати, адже всі ми були в такому віці.


  • Невидима сторона (2009 р. США, драма)

Реальна історія гравця в американський футбол команди Baltimore Ravens Майкла Оера. Залишившись без даху над головою молодого афроамериканеця взято під опіку заможною родиною. Життя в новому оточенні повністю змінює долю замкнутого підлітка, допомагає реалізувати свій потенціал. Вступивши до університету штату Міссісіпі, він грає в студентській команді і пізнає приховану сторону спортивної гри, навчається стратегії і тактичного аналізу. Знання того, що в грі найчастіше саме мозок перемагає м'язи, незабаром допоможе потрапити Майклу в професійну лігу.


  • Клас (2007 р., Естонія, драма)

Фільм розповідає про естонську школу. Головний герой - Йозеп, терпить всі приниження, яким піддають його однокласники, але в один прекрасний момент все кардинально змінюється ...


  • Пацани (1983 р., СССР, драма, кримінал)

Хоча б один дорослий, якого можна називати на «ти», повинен бути в житті кожного пацана ... Актори екстракласу - Валерій Прийомихов і тринадцятирічний Андрій Зиков - і провідна тема фільмів Дінари Асановой: нерозуміння, безправ'я і самотність підлітка, проти якого - весь світ дорослих .


  • Опудало (1983 р., СССР, драма)

Повний драматичних колізій фільм, знятий за однойменною повістю В. Железнікова. Історія чистої, мужньої і самовідданої дівчинки Олени, яку прозвали однокласники «опудалом», змусить вас на багато що поглянути іншими очима.


  • Сьогодні я піду додому один (2014 р., Бразилія, драма, мелодрама)

Леонардо – незрячий підліток, якому потрібно впоратися з ревнощами своєї подруги Джованни і одночасно спробувати розібратися в почуттях, які з’явилися до нового друга Габріеля. Так, це фільм про одностатеву любов, але зовсім без пошлості. Він добрий і щирий. Це фільм про буремний світ підлітка. Про його переживання, розуміння і нерозуміння, визнання і невизнання. Тут ви побачите і дитячо-батьківські відносини, і підлітковий протест, і перші кроки в доросле життя.


  • Уроки французької (1978 р., СССР, драма)

Повоєнні роки. Одинадцятирічного Володю мати відправляє з села в райцентр вчитися. Хлопчик поселяється у жінки, яка втратила на фронті чоловіка і залишилася з трьома дітьми. Молоденька вчителька французької мови Лідія Михайлівна намагається допомогти Володі. Під приводом додаткових занять вона намагається нагодувати хлопчика, але він відмовляється від їжі. І тоді вчителька вдається до хитрощів: вона пропонує йому грати в «пристінок» на гроші, і, звичайно, підіграє Володі ....


КОМЕДІЇ ПРО ДІТЕЙ ТА З ДІТЬМИ

  • Твої, мої, наші (2005 р., США, мелодрама, комедія)


Овдовілий адмірал берегової охорони зустрічає жінку своєї мрії, яка нещодавно втратила чоловіка. Дві вже немолоді людини полюбили один одного і вирішили одружитися. А що робити - люблячі люди повинні жити разом, навіть якщо у нього вісім дітей, а у неї їх десять. І поки діти б'ються один з одним за територію, їхні батьки проходять перевірку на міцність почуттів ...



Шейн Вулф - член елітного підрозділу Морські котики, що побував за своє життя на безлічі небезпечних і відповідальних завдань і готовий до будь-яких несподіванок, крім дитячих ... Коли йому доручають охороняти дітей убитого вченого, що працював над секретними проектами уряду США, Шейну доводиться зіткнутися з проблемами зовсім іншого характеру - змінити немовляті підгузники виявляється набагато складніше, ніж знешкодити десяток терористів.


Том і Кейт разом ще зі школи. Вони завжди мріяли про велику родину і успішну кар'єру. Але після народження перших дітей думки про кар'єру пішли на другий план і все сімейство переїхало в тихий і спокійною Іллінойс. Коли дітей стало уже дванадцять, Тому запропонували роботу його мрії - тренувати футбольну команду. Для цього всій родині знову доводиться поміняти місце проживання. Кейт теж пощастило - її мемуари нарешті опублікують. Вона їде на презентацію книги в Нью-Йорк, залишаючи бідного Тома стежити за цілою юрбою дітей. Чи зможе Том правильно розподілити свої зусилля, щоб ні діти, ні робота не постраждали?


  • Місіс Даутфайр (1993 р., США, драма, комедія)

Неприємності сиплються на Деніеля Хіларда, як з рогу достатку: він втрачає роботу, від нього йде дружина і після розлучення йому дозволено бачити дітей всього раз на тиждень! Але Денієль знаходить вихід - переодягається в жіноче плаття і стає Місіс Даутфайр - немолодою жінкою. Він наймається до власної дружини в домробітниці, і тепер може бачити своїх дітей щодня. Наслідки, природно, будуть самими непередбачуваними.


  • Вусатий нянь (1977р., СССР, комедія)

Молода людина, лобуряка - допризовник Кеша, не здатний надовго затриматися ні на одній роботі. Ну ніяк не хоче він перетворюватися в дорослу людину! І ось він стає об'єктом сміливого експерименту: його беруть на роботу в дитячий садок. Розлучитися з дитинством йому допоможуть діти ...

ФІЛЬМИ ПРО АУТИСТІВ

  • Антон тут поряд (2012 р., Росія, документальний)


Як відчути біль іншої людини? Герой цієї картини - хлопчик-аутист. Він живе між облупленою квартирою на околиці великого міста і лікарнею для божевільних. У полі зору камери Антон потрапляє в той момент, коли не сьогодні-завтра він стане пацієнтом психоневрологічного інтернату - місця, де люди з таким діагнозом, як у нього, довго не живуть. Автор - камера - герой. Відстань між ними з кожною хвилиною скорочується, авторові доводиться увійти в кадр і стати дійовою особою цієї історії. Але це історія не про те, як одна людина допомогла іншій людині, а про те, як одна людина впізнає себе в іншій. Про те, що в кожному з нас живе Інший, якого щодня доводиться вбивати в собі, щоб вижити.


  • Темпл Грандін (2010 р., США, драма, біографія)


У біографічній драмі описується дитинство і юність Темпл Грендін, жінки-аутиста, що присвятила себе вивченню душевних станів і поведінкових особливостей як тварин, так і людей з проблемами соціальної адаптації. Завдяки невтомній вірі рідних, друзів і вчителів, Темпл подолала майже безнадійні внутрішні і зовнішні бар'єри, зробила блискучу наукову кар'єру, написала безліч робіт з психології та зоотехніці, втіливши свої знання в цілий ряд винаходів, які отримали широке використання в обох сферах. Характер життя Темпл Грендін добре відображений у двох коротких підзаголовках фільму: «Аутизм дарували їй бачення. Вона подарувала йому голос», «Відрізняючись від інших людей, вона зробила небувале».

  • Мене звати Кхан (2010 р., Індія, триллер, драма)


Різван, індієць, страждає від Синдрому Аспергера, переїжджає до брата в Сан-Франциско, де закохується в Мандіру. Незважаючи на приналежність до різних релігій, вони одружуються і починають разом невеликий бізнес. Але відгомони трагедії 11 вересня приносять нещастя і в їх щасливий будинок. Мандіра винить в біді, що обрушилася на них, свого чоловіка. Різван розгублений і дуже засмучений тим, що любов всього його життя покинула його. Щоб повернути її, він робить зворушливу і надихаючу подорож через всю Америку.


  • В космосі почуттів не буває (2010 р., Швеція, комедія, мелодрама)


Життя 18-річного Симона з синдромом Аспергера перевернулася з ніг на голову, коли його брата Сема кинула дівчина. Для нормального існування Симону потрібна якась структура. Йому необхідно, щоб все було на своїх місцях: розпорядок дня, їжа, одяг, - тиждень за тижнем. Саме Сем постійно піклувався про брата. А коли Сем впав у депресію через свою дівчину, світ Симона перетворився на хаос. Симон намагається повернути все на круги своя і ставить собі завдання: знайти Сему нову дівчину.


  • Хлопчик, який умів літати (1986 р., США, драма, фантастика)

Міллі, Льюїс і їх нещодавно овдовіла мама переїжджають в новий район. Одного разу Міллі знайомиться з Еріком, хлопчиком, який страждає аутизмом, який живе по сусідству. Між Еріком, який ніколи ні з ким не входив в контакт, і Міллі виникає тонкий душевний зв’язок, який назавжди змінить їх життя.


  • Рай океану (2010р., Китай, драма)


Головний герой дізнається, що невиліковно хворий на рак. Його син - безпомічний аутист. І вмираючий батько повинен встигнути якось влаштувати його життя до свого відходу туди, звідки не повертаються ...


  • Контакт (2012р., США, серіал, драма)


Мартін Бом, вдівець і батько-одинак, намагається знайти підхід до свого 11-річного сина Джейка. Дбайливий і розуміючий Мартін перепробував усе, щоб встановити контакт з хлопчиком, страждаючим аутизмом. Джейк ніколи не розмовляє, не проявляє ніяких емоцій і не дозволяє нікому до себе доторкатися. Дитина одержима числами, проводить дні, безперервно записуючи в своєму зошиті незрозумілі ряди цифр і розбираючи стільникові телефони, що вийшли з ладу. Після того як Джейк кілька разів тікає зі школи, Мартіна відвідує соціальний працівник Клеа Хопкінс, яка вважає, що Мартін не може самостійно впоратися з сином. Джейк потрапляє в клініку, незважаючи на відчайдушні заперечення батька. Все змінюється після зустрічі Мартіна з Артуром Теллером, професором і експертом по дітях, що володіє неординарними аналітичними здібностями…


  • Картковий будиночок (1993, США, Італія, драма)


Архітектор Рут разом зі своїми двома дітьми - 6-річної Саллі і 12-річним Майклом, батько яких загинув у Мексиці в археологічній експедиції, повертається додому в Північну Кароліну. Для того, щоб допомогти «повернутися» в реальний світ Саллі, яка після смерті батька раптово перестала розмовляти, Рут запрошує доктора-психіатра Джейкоба, який виявляє, що у 6-річної маленької дівчинки прокинулися здатності екстрасенса, що дрімали...


  • Без розуму від любові (2005р., США, драма, мелодрама)


Дональд - добрий і нешкідливий хлопець. Природа наділила його ранимою душею і феноменальною здатністю вправно поводитися з найскладнішими числами, позбавивши його в обмін на цей дар уміння спілкуватися і виражати свої почуття. Мозок ні секунди не дає Дональду спокою, він просто не зможе жити без надійних правил і схем, якими наповнений кожен його день. Але коли доля зводить його з Ізабель з такою ж унікальною і складною душею, перед ним виникає формула, яку він ще ніколи не вирішував - непередбачувана формула любові, де все хвилююче і дивне.


  • Людина дощу (1988р., США, драма)


У Чарлі, грубуватого і егоїстичного молодого гульвіси, в спадок від батька залишилися лише рожеві кущі та «Бьюік» 49-го року. Раптовим «сюрпризом» для нього стало відкриття того, що левова частка спадщини залишена батьком його хворому аутизмом братові Раймонду. Поставивши собі за мету відібрати свою «справедливу частку» сімейного надбання, Чарлі викрадає старшого брата і тримає його заручником. Але те, що було задумано їм з егоїзму, переростає в чарівну одіссею дружби і самоосмислення, яка розводить межі відособленого маленького світу Раймонда, а Чарлі дозволяє вирватися з пут своєї колись бездушної душі.


  • Меркурій в небезпеці (1988р., США, бойовик, драма, триллер)


Колишній співробітник ФБР Арт Джеффріс захищає від безжалісних федеральних агентів Саймона, дев'ятирічного хлопчика, що зумів розкрити новий, «непіддатливий дешифровці» урядовий код. Саймон може читати "Меркурій", новітній шифрувальний код, так само легко, як інші діти читають книги. Ці здібності ставлять під загрозу сам сенс існування новітньої розробки вартістю мільярд доларів, особливо якщо вороги Сполучених Штатів дізнаються про незвичайного хлопчика і захоплять його. Голова Програми Нік Кудроу наказує усунути загрозу безпеці країни, але він не враховує, що в справу втручається Джеффріс. Переслідувані кривавими вбивцями, Саймон і Джеффріс розуміють, що нікому довіряти не можна. Час працює не на них, і детектив вирішує, що єдина надія на порятунок - використовувати дивовижні здібності Саймона і призвати вбивць до відповіді.


  • Чарівна сила любові (США, 1979, драма)

Фільм про сім’ю, котра створила власну програму для розвитку свого сина-аутиста. Нажаль, цей фільм в мережі Інтернет є лише англійською мовою.

ФІЛЬМИ, ЩО ЗАСНОВАНІ НА РЕАЛЬНИХ ПОДІЯХ

  • Антон тут поряд (2012 р., Росія, документальний)


Як відчути біль іншої людини? Герой цієї картини - хлопчик-аутист. Він живе між облупленою квартирою на околиці великого міста і лікарнею для божевільних. У полі зору камери Антон потрапляє в той момент, коли не сьогодні-завтра він стане пацієнтом психоневрологічного інтернату - місця, де люди з таким діагнозом, як у нього, довго не живуть. Автор - камера - герой. Відстань між ними з кожною хвилиною скорочується, авторові доводиться увійти в кадр і стати дійовою особою цієї історії. Але це історія не про те, як одна людина допомогла іншій людині, а про те, як одна людина впізнає себе в іншій. Про те, що в кожному з нас живе Інший, якого щодня доводиться вбивати в собі, щоб вижити.


  • Темпл Грандін (2010 р., США, драма, біографія)


У біографічній драмі описується дитинство і юність Темпл Грендін, жінки-аутиста, що присвятила себе вивченню душевних станів і поведінкових особливостей як тварин, так і людей з проблемами соціальної адаптації. Завдяки невтомній вірі рідних, друзів і вчителів, Темпл подолала майже безнадійні внутрішні і зовнішні бар'єри, зробила блискучу наукову кар'єру, написала безліч робіт з психології та зоотехніці, втіливши свої знання в цілий ряд винаходів, які отримали широке використання в обох сферах. Характер життя Темпл Грендін добре відображений у двох коротких підзаголовках фільму: «Аутизм дарували їй бачення. Вона подарувала йому голос», «Відрізняючись від інших людей, вона зробила небувале».

  • Малюки (2010 р., Франція, документальне кіно)

Автор фільму - володар численних премій в галузі документального кіно. День у день протягом 18 місяців у чотирьох країнах світу камера Томаса Бальмеса неупереджено спостерігає за чотирма немовлятами з моменту їх перших кроків. У картині немає жодної постановочної сцени. Наскільки ретельним і розробленим був підхід до зйомки, настільки дивовижним і вражаючим виявився результат. Глядачам належить пережити чудову пригоду і відкрити світ разом з Марі з Японії, Байярджаргал з Монголії, Хетті із США і Поніхао з Намібії.


  • Невидима сторона (2009 р. США, драма)

Реальна історія гравця в американський футбол команди Baltimore Ravens Майкла Оера. Залишившись без даху над головою молодого афроамериканеця взято під опіку заможною родиною. Життя в новому оточенні повністю змінює долю замкнутого підлітка, допомагає реалізувати свій потенціал. Вступивши до університету штату Міссісіпі, він грає в студентській команді і пізнає приховану сторону спортивної гри, навчається стратегії і тактичного аналізу. Знання того, що в грі найчастіше саме мозок перемагає м'язи, незабаром допоможе потрапити Майклу в професійну лігу.


  • Тренер Картер (2005 р., США, Німеччина, драма)


Фільм заснований на реальній історії, що сталася в 1999 році в Річмонді, штат Каліфорнія. Тренер шкільної команди з баскетболу Кен Картер прийняв у середині сезону безпрецедентне рішення, заборонивши гравцям, які не зазнали ще жодної поразки, виходити на майданчик через низьку успішність у школі. У підсумку команда пропустила дві гри в чемпіонаті, а юним баскетболістам був закритий доступ в спортзал до тих пір, поки вони не стали добре вчитися. Вчинок Картера викликав одночасно і схвалення, і різку критику з боку батьків гравців і шкільного керівництва. Серед членів команди був і син тренера, що вступив згодом в престижний навчальний заклад.


  • Мрійник (2005 р., США, драма)

Фильм основан на реальных событиях. Отец и дочь — две одинокие души, живущие под одной крышей. Несмотря на глубокую привязанность, на самом деле они очень далеки от взаимопонимания. Но все меняется, когда маленькая Кейл просит отца вылечить любимую лошадь. Это становится точкой отсчета в новой истории любви и привязанности, новой жизни новой семьи и настоящей дружбы.


  • Серфер душі (2001 р., США, драма)


Спортивний байопік про життя серфингистки Бетані Хемілтон. З дитинства Бетані захоплювалася серфінгом, але в 13 років біля північного узбережжя Кауаї на неї напала акула; в результаті атаки дівчина залишилася без лівої руки, і мало не загинула. Але сила волі і справжній характер зіграли свою справу - Бетані, незважаючи ні на що, знову встала на дошку і почала брати участь у змаганнях на правах повністю здорового серфера.


  • Слава мого батька (1990 р., Франція, драма, пригоди)

Екранізація автобіографічного роману відомого французького письменника Марселя Паньоля, перша частина дилогії. З теплотою, любов'ю, гумором і незвичайною точністю показуються глядачеві дитячі роки хлопчика Марселя. Його оточують прекрасна гірська природа, друзі, сімейна турбота і любов. І, зрозуміло, юного героя чекають різноманітні пригоди.


  • Замок моєї матері (1990 р., Франція, драма, пригоди)


Друга частина дилогії - екранізації автобіографічного твору відомого французького письменника Марселя Паньоля. Ів Робер продовжує розповідь про дитячі роки свого героя в цьому дивно зворушливому фільмі.


  • Та, що створила чудо (1962 р., США, драма)

Фільм заснований на реальних подіях, що відбулися з Хелен Келлер. Хелен Келлер (27 червня 1880 - 1 червня 1968) - сліпоглуха американська письменниця, викладачка і громадський діяч. Вона народилася нормальною здоровою дитиною в місті Таксамбія, штат Алабама, у прекрасній старовинній родині. У віці 19 місяців після гострого запалення мозку і шлунка Хелен позбулася зору і слуху, що для такої маленької дитини означало і німоту. Дуже скоро вона стала практично некерованою, і батьки подумували про те, щоб віддати її в яку-небудь стаціонарну (і навіть психіатричну) установу. Але вони вирішили взяти в гувернантки для дочки вчительку Ганну Салліван, яка теж перенесла сліпоту в дитячому віці. Вона добре усвідомлювала, який величезний, майже непосильний тягар вона бере на себе в боротьбі за те, щоб пробудити в зануреній у вічний морок істоті людську душу, запалити в ній дорогоцінну іскру думки. Салліван зажадала у батька, щоб дівчинку ізолювали від решти членів сім'ї в маленькому будинку в саду. Чи вдасться їй створити диво? Лауреат премії Оскар 1963 року в номінаціях: Краща жіноча роль, Найкраща жіноча роль другого плану. Номінант премії Оскар 1963: Кращий режисер, Кращий адаптований сценарій, Краща робота художника по костюмах (ч / б фільми). Картина знята за п'єсою «Створивши диво» Вільяма Гібсона, заснованої на автобіографії сліпоглухої Хелен Келлер «Історія мого життя».


  • Педагогічна поема (1955 р., СССР, драма)

1920 рік. По розореній війною і революцією Росії бродять тисячі знедолених дітей. У перші важкі роки становлення радянської влади педагог Антон Семенович Макаренко береться за виховання малолітніх злочинців. Сироти дивляться зверхньо на настанови викладачів, чиї звичайні підходи не в силах переламати ворожість і злість в черствих серцях підлітків. Але одного разу, не втрачаючи надії на успіх, Антон Семенович робить дуже ризикований крок. Сміливий вчинок приносить йому авторитет серед відчайдушних шибеників. І незабаром разом з викладачами на фундаменті зруйнованої колонії малолітні злочинці починають будувати свій новий будинок і нове життя.

ФІЛЬМИ ПРО ШКОЛУ ТА РОЛЬ ПЕДАГОГА В ЖИТТІ ДІТЕЙ

  • Клас (2007 р., Естонія, драма)

Фільм оповідає про естонську школу. Головний герой - Йозеп, терпить всі приниження, яким піддають його однокласники, але в один прекрасний момент все кардинально змінюється ...


  • Зірочки на землі (2007 р., Індія, драма)


Маленький хлопчик 8 років Ішан Авасте з народження трохи відрізняється від інших дітей. Йому дається важко те, що в інших виходить дуже легко. Світ не розуміє цієї дитини, як і його власні батьки. Коли Ішан втретє провалює іспити в школі, його батько в покарання відправляє хлопчика в школу-інтернат. Самотність губить дитину, він засуджує себе за розставання з батьками, але і їх не може пробачити. Одного разу в житті Ішана з'являється тимчасовий вчитель малювання Рам Нікум - єдиний, хто розуміє цю дитину. Рам ставить перед собою мету змінити життя хлопчика і ставлення до нього.


  • Тренер Картер (2005 р., США, Німеччина, драма)


Фільм заснований на реальній історії, що сталася в 1999 році в Річмонді, штат Каліфорнія. Тренер шкільної команди з баскетболу Кен Картер прийняв у середині сезону безпрецедентне рішення, заборонивши гравцям, які не зазнали ще жодної поразки, виходити на майданчик через низьку успішність у школі. У підсумку команда пропустила дві гри в чемпіонаті, а юним баскетболістам був закритий доступ в спортзал до тих пір, поки вони не стали добре вчитися. Вчинок Картера викликав одночасно і схвалення, і різку критику з боку батьків гравців і шкільного керівництва. Серед членів команди був і син тренера, що вступив згодом в престижний навчальний заклад.


  • Хористи (2004 р., Франція, Швейцарія, Німеччина, драма)

Франція, 1949 рік. Зневірившись знайти роботу, вчитель музики Клемент Матьє потрапляє в інтернат для важких підлітків. Там він бачить, до яких жорстоких «виховних заходів» вдається ректор цього закладу Рашан. Чим більше знущається Рашан над хлопчиками, тим агресивніше вони стають. Добродушного за вдачею Матьє обурюють ці методи, але він не в змозі відкрито протестувати. Але одного разу йому, автору численних музичних творів, які він скромно ховає в своїй кімнаті, приходить в голову чудова ідея: організувати шкільний хор.


  • Опудало (1983 р., СССР, драма)

Повний драматичних колізій фільм, знятий за однойменною повістю В. Железнікова. Історія чистої, мужньої і самовідданої дівчинки Олени, яку прозвали однокласники «опудалом», змусить вас на багато що поглянути іншими очима.


  • Уроки французької (1978 р., СССР, драма)

Повоєнні роки. Одинадцятирічного Володю мати відправляє з села в райцентр вчитися. Хлопчик поселяється у жінки, яка втратила на фронті чоловіка і залишилася з трьома дітьми. Молоденька вчителька французької мови Лідія Михайлівна намагається допомогти Володі. Під приводом додаткових занять вона намагається нагодувати хлопчика, але він відмовляється від їжі. І тоді вчителька вдається до хитрощів: вона пропонує йому грати в «пристінок» на гроші, і, звичайно, підіграє Володі ...


  • Педагогічна поема (1955 р., СССР, драма)

1920 рік. По розореній війною і революцією Росії бродять тисячі знедолених дітей. У перші важкі роки становлення радянської влади педагог Антон Семенович Макаренко береться за виховання малолітніх злочинців. Сироти дивляться зверхньо на настанови викладачів, чиї звичайні підходи не в силах переламати ворожість і злість в черствих серцях підлітків. Але одного разу, не втрачаючи надії на успіх, Антон Семенович робить дуже ризикований крок. Сміливий вчинок приносить йому авторитет серед відчайдушних шибеників. І незабаром разом з викладачами на фундаменті зруйнованої колонії малолітні злочинці починають будувати свій новий будинок і нове життя.


  • Клас корекції (2014 р., Росія, драма)

Після багаторічного домашнього навчання, дівчинка-колясочниця Олена Чехова переводиться в середню загальноосвітню школу, в клас корекційного навчання, який об'єднав у собі дітей з різними відхиленнями. Там вона не тільки зустрічає своє перше кохання, але і вперше в своєму житті стикається з жорстокістю навколишнього світу.

ФІЛЬМИ ПРО ДІТЕЙ, КОТРІ ВТРАТИЛИ БАТЬКІВ, ПРО ДІТЕЙ-СИРІТ, ВСИНОВЛЕНИХ, АБО ТИХ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ У ДИТБУДИНКАХ

  • Невидима сторона (2009 р., США, драма)

Реальна історія гравця в американський футбол команди Baltimore Ravens Майкла Оера. Залишившись без даху над головою молодого афроамериканеця взято під опіку заможною родиною. Життя в новому оточенні повністю змінює долю замкнутого підлітка, допомагає реалізувати свій потенціал. Вступивши до університету штату Міссісіпі, він грає в студентській команді і пізнає приховану сторону спортивної гри, навчається стратегії і тактичного аналізу. Знання того, що в грі найчастіше саме мозок перемагає м'язи, незабаром допоможе потрапити Майклу в професійну лігу.


  • Август Раш (2007 р., США, драма)

Молодий харизматичний ірландський гітарист і американська віолончелістка з шанованої родини полюбили один одного. Після чарівної зустрічі в Нью-Йорку, обставини виявляються сильнішими за них і вони змушені розлучитися. Народжена дитина, Август Раш, за нещасливим збігом обставин опиняється в одному з нью-йоркських притулків. Дванадцять років Август Раш, незвичайно талановитий для свого віку музикант, відчайдушно прагне знайти своїх батьків. Єдиною можливістю для цього він вважає свою музику - юний музикант вірить, що якщо він буде грати, батьки зможуть довідатися і знайти його по музиці. Тепер, опікуваний загадковим незнайомцем, він грає на вулицях Нью-Йорка і намагається знайти батьків, яких він ніколи не бачив, за допомогою свого виняткового музичного дару.


  • Хористи (2004 р., Франція, Швейцарія, Німеччина, драма)

Франція, 1949 рік. Зневірившись знайти роботу, вчитель музики Клемент Матьє потрапляє в інтернат для важких підлітків. Там він бачить, до яких жорстоких «виховних заходів» вдається ректор цього закладу Рашан. Чим більше знущається Рашан над хлопчиками, тим агресивніше вони стають. Добродушного за вдачею Матьє обурюють ці методи, але він не в змозі відкрито протестувати. Але одного разу йому, автору численних музичних творів, які він скромно ховає в своїй кімнаті, приходить в голову чудова ідея: організувати шкільний хор.


  • Поліанна (2003 р., Великобританія, драма)

Після смерті батьків 11-річну дівчинку Полліанну забрала до себе її тітка Полі, відома своїм суворим характером. З атмосфери батьківської любові Поліанна переселилася у світ строгих правил і заборон. Але вона не здавалася! Батько навчив дівчинку простої гри – вміти радіти життю за будь-яких обставин. Завжди весела Поліанна дратувала своїм оптимізмом не тільки свою тітку, а й інших мешканців похмурого містечка, які вважали, що їм нема чому радіти. Незабаром всі вони познайомилися з незвичайною грою Поліанни і їх життя стало змінюватися! Але одного разу з Полліанною трапилося нещастя, здавалося не залишилось надії на краще … Чи зможе вона подолати біду і зберегти радість у своєму серці?


  • На тебе уповаю (1992 р., Білорусія, драма)

Героїня фільму кинула свою новонароджену дитину. Докори сумління не дають їй спокою. Після спроби самогубства і психіатричної лікарні вона за порадою священика влаштовується працювати в дитячий будинок …


  • Господиня дитячого будинку (1983 р., СССР, драма, мелодрама)


Постановою суду мати маленького Славіка позбавили батьківських прав, і дитину відправили в дитбудинок. Ще одного малюка прийняла під своє крило Олександра Іванівна Ванєєва - директор дитячого будинку. Турбот у неї безліч - важкі діти, не надто чуйні вихователі. Але незабаром виникла нова, напевно, найскладніша проблема - на посаду прибиральниці взяли жінку, колись яка відмовилася від свого сина, і якого Олександра Іванівна усиновила зовсім маленьким.


  • Республіка ШКІД (1966 р., СССР, драма, комедія)


20-і роки. Вулицями Пітера шастають колоритні і жалюгідні безпритульні, яких час від часу виловлюють для дитячих приймачів. В одному з них - школі імені Достоєвського (ШКІД) - зібралися голодні, нахабні й кмітливі шарпаки. Цим "притулком комедіантів" управляє старорежимний директор. Його обеззброююча довіра навчила хлопців чоловічому достоїнству, допомогло не розчинитися в бігу смутного часу ... Гірка людська комедія ... За однойменною повістю Л. Пантелєєва і Григорія Білих.


  • Педагогічна поема (1955 р., СССР, драма)

1920 рік. По розореній війною і революцією Росії бродять тисячі знедолених дітей. У перші важкі роки становлення радянської влади педагог Антон Семенович Макаренко береться за виховання малолітніх злочинців. Сироти дивляться зверхньо на настанови викладачів, чиї звичайні підходи не в силах переламати ворожість і злість в черствих серцях підлітків. Але одного разу, не втрачаючи надії на успіх, Антон Семенович робить дуже ризикований крок. Сміливий вчинок приносить йому авторитет серед відчайдушних шибеників. І незабаром разом з викладачами на фундаменті зруйнованої колонії малолітні злочинці починають будувати свій новий будинок і нове життя.

ФІЛЬМИ ПРО ДІТЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

  • Клас корекції (2014 р., Росія, драма)

Після багаторічного домашнього навчання, дівчинка-колясочниця Олена Чехова переводиться в середню загальноосвітню школу, в клас корекційного навчання, який об'єднав у собі дітей з різними відхиленнями. Там вона не тільки зустрічає своє перше кохання, але і вперше в своєму житті стикається з жорстокістю навколишнього світу.


  • Серфер душі (2001 р., США, драма)


Спортивний байопік про життя серфингистки Бетані Хемілтон. З дитинства Бетані захоплювалася серфінгом, але в 13 років біля північного узбережжя Кауаї на неї напала акула; в результаті атаки дівчина залишилася без лівої руки, і мало не загинула. Але сила волі і справжній характер зіграли свою справу - Бетані, незважаючи ні на що, знову встала на дошку і почала брати участь у змаганнях на правах повністю здорового серфера.


  • Та, що створила чудо (1962 р., США, драма)

Фільм заснований на реальних подіях, що відбулися з Хелен Келлер. Хелен Келлер (27 червня 1880 - 1 червня 1968) - сліпоглуха американська письменниця, викладачка і громадський діяч. Вона народилася нормальною здоровою дитиною в місті Таксамбія, штат Алабама, у прекрасній старовинній родині. У віці 19 місяців після гострого запалення мозку і шлунка Хелен позбулася зору і слуху, що для такої маленької дитини означало і німоту. Дуже скоро вона стала практично некерованою, і батьки подумували про те, щоб віддати її в яку-небудь стаціонарну (і навіть психіатричну) установу. Але вони вирішили взяти в гувернантки для дочки вчительку Ганну Салліван, яка теж перенесла сліпоту в дитячому віці. Вона добре усвідомлювала, який величезний, майже непосильний тягар вона бере на себе в боротьбі за те, щоб пробудити в зануреній у вічний морок істоті людську душу, запалити в ній дорогоцінну іскру думки. Салліван зажадала у батька, щоб дівчинку ізолювали від решти членів сім'ї в маленькому будинку в саду. Чи вдасться їй створити диво? Лауреат премії Оскар 1963 року в номінаціях: Краща жіноча роль, Найкраща жіноча роль другого плану. Номінант премії Оскар 1963: Кращий режисер, Кращий адаптований сценарій, Краща робота художника по костюмах (ч / б фільми). Картина знята за п'єсою «Створивши диво» Вільяма Гібсона, заснованої на автобіографії сліпоглухої Хелен Келлер «Історія мого життя».


  • Сьогодні я піду до дому один (2014 р., Бразилія, драма, мелодрама)

Леонардо – незрячий підліток, якому потрібно впоратися з ревнощами своєї подруги Джованни і одночасно спробувати розібратися в почуттях, які з’явилися до нового друга Габріеля. Так, це фільм про одностатеву любов, але зовсім без пошлості. Він добрий і щирий. Це фільм про буремний світ підлітка. Про його переживання, розуміння і нерозуміння, визнання і невизнання. Тут ви побачите і дитячо-батьківські відносини, і підлітковий протест, і перші кроки в доросле життя.


  • Зірочки на землі (2007 р., Індія, драма)


Маленький хлопчик 8 років Ішан Авасте з народження трохи відрізняється від інших дітей. Йому дається важко те, що в інших виходить дуже легко. Світ не розуміє цієї дитини, як і його власні батьки. Коли Ішан втретє провалює іспити в школі, його батько в покарання відправляє хлопчика в школу-інтернат. Самотність губить дитину, він засуджує себе за розставання з батьками, але і їх не може пробачити. Одного разу в житті Ішана з'являється тимчасовий вчитель малювання Рам Нікум - єдиний, хто розуміє цю дитину. Рам ставить перед собою мету змінити життя хлопчика і ставлення до нього.


  • Я – Сем (2001 р., США, драма)


Розумовий розвиток Сема Доусона зупинився на рівні семирічної дитини, але він як може намагається стати повноцінним членом суспільства. Одного разу він дає притулок вагітній жінці, яка, народивши чарівну дівчинку, залишає Сема з немовлям на руках. З цього моменту Доусон присвячує всього себе доньці, яку називає Люсі - на честь героїні однієї з пісень своєї улюбленої групи Beatles. Але проходить сім років, і Люсі стає розумнішою свого батька, що змушує соціальних працівників поставити на суді питання про позбавлення його батьківських прав. Порятунок приходить в особі жінки-адвоката Ріти, яка погоджується взятися за справу Сема безкоштовно.


  • Я теж (2009 р., Іспанія, драма)


Історія кохання Даніеля і Лаури. Даніелю 34 роки і у нього синдром Дауна. Це не заважає йому володіти приголомшливо тонким почуттям гумору, самоіронії, бути випускником вищого навчального закладу, захоплюватися картинами Босха, відмінно розбираючись у живопису, вчити іноземні мови, займати відповідальну посаду і закохуватися в жінок з іншим набором хромосом...

ФІЛЬМИ ПРО СТОСУНКИ З БАТЬКОМ І ЙОГО РОЛЬ У ВИХОВАННІ

  • Рай океану (2010р., Китай, драма)


Головний герой дізнається, що невиліковно хворий на рак. Його син - безпомічний аутист. І вмираючий батько повинен встигнути якось влаштувати його життя до свого відходу туди, звідки не повертаються ...


  • Я – Сем (2001 р., США, драма)


Розумовий розвиток Сема Доусона зупинився на рівні семирічної дитини, але він як може намагається стати повноцінним членом суспільства. Одного разу він дає притулок вагітній жінці, яка, народивши чарівну дівчинку, залишає Сема з немовлям на руках. З цього моменту Доусон присвячує всього себе доньці, яку називає Люсі - на честь героїні однієї з пісень своєї улюбленої групи Beatles. Але проходить сім років, і Люсі стає розумнішою свого батька, що змушує соціальних працівників поставити на суді питання про позбавлення його батьківських прав. Порятунок приходить в особі жінки-адвоката Ріти, яка погоджується взятися за справу Сема безкоштовно.


  • Мрійник (2005 р., США, драма)

Фильм основан на реальных событиях. Отец и дочь — две одинокие души, живущие под одной крышей. Несмотря на глубокую привязанность, на самом деле они очень далеки от взаимопонимания. Но все меняется, когда маленькая Кейл просит отца вылечить любимую лошадь. Это становится точкой отсчета в новой истории любви и привязанности, новой жизни новой семьи и настоящей дружбы.


  • Життя прекрасне (1997, Італія, драма)


За книгою Сальмоне «Я переміг Гітлера». В основі сюжету фільма лежить біографія Рубіно Ромео Сальмоне - італійського єврея, в'язня Освенцима. Під час II Світової війни в Італії до концтабору були відправлені євреї, батько і його маленький син. Дружина, італійка, добровільно пішла слідом за ними. У таборі батько сказав синові, що все, що відбувається навколо є дуже великою грою за приз в справжній танк, який дістанеться тому хлопчикові, який зможе не потрапити на очі наглядачам. Він зробив усе, щоб син повірив в гру і залишився живий, ховаючись в бараку. 3 премії Оскар: Краща чоловіча роль, Найкращий саундтрек до драматичного фільму, Кращий фільм іноземною мовою. 4 номінації на Оскар: Кращий фільм, Кращий режисер, Кращий сценарій, Найкращий монтаж.


  • Місіс Драутфайр (1993 р., США, драма, комедія)

Неприємності сиплються на Деніеля Хіларда, як з рогу достатку: він втрачає роботу, від нього йде дружина і після розлучення йому дозволено бачити дітей всього раз на тиждень! Але Денієль знаходить вихід - переодягається в жіноче плаття і стає Місіс Даутфайр - немолодою жінкою. Він наймається до власної дружини в домробітниці, і тепер може бачити своїх дітей щодня. Наслідки, природно, будуть самими непередбачуваними.


  • Вбити пересмішника (1962 р., США, драма)


Фільм про юриста з Алабами, який без матері виховує своїх двох дітей. Крім теми расових забобонів на Півдні, це розповідь про те, як двоє дітей зі світу фантазій роблять перші кроки в зовсім інший світ підлітків, де вже формуються такі поняття, як шляхетність, співчуття, справедливість і нерівність. В обстановці економічної депресії, сповненої фанатизму і ненависті, мудрий, м'який, з тихою мовою і прекрасними манерами Алабамський юрист повинен захищати в суді негра, помилково звинуваченого в згвалтуванні. За однойменним романом Нелл Харпер Лі. Лауреат 3 премій Оскар: Краща чоловіча роль, Найкращий адаптований сценарій, Краща робота художника (ч/б фільми). Номінації в 5 категоріях на премію Оскар: Кращий фільм, Краща жіноча роль другого плану, Найкращий режисер, Краща робота оператора (ч/б фільми), Кращий саундтрек.


  • Серьожа (1960 р., СССР, драма)


За повістю Віри Панової «Декілька історій з життя дуже маленького хлопчика». Мама п'ятирічного Серьожі вийшла заміж, і тепер у родині з'явився «новий тато». Сергій називає його по прізвищу - Коростельов. Можливо, це відбувається тому, що Коростельов став для хлопчика не тільки справжнім батьком і кращим другом - він єдиний із старших, хто розуміє, що має справу з самостійною особою ...


  • Контакт (2012р., США, серіал, драма)


Мартін Бом, вдівець і батько-одинак, намагається знайти підхід до свого 11-річного сина Джейка. Дбайливий і розуміючий Мартін перепробував усе, щоб встановити контакт з хлопчиком, страждаючим аутизмом. Джейк ніколи не розмовляє, не проявляє ніяких емоцій і не дозволяє нікому до себе доторкатися. Дитина одержима числами, проводить дні, безперервно записуючи в своєму зошиті незрозумілі ряди цифр і розбираючи стільникові телефони, що вийшли з ладу. Після того як Джейк кілька разів тікає зі школи, Мартіна відвідує соціальний працівник Клеа Хопкінс, яка вважає, що Мартін не може самостійно впоратися з сином. Джейк потрапляє в клініку, незважаючи на відчайдушні заперечення батька. Все змінюється після зустрічі Мартіна з Артуром Теллером, професором і експертом по дітях, що володіє неординарними аналітичними здібностями…



Мы в соцсетях
  • Простая иконка Twitter черного цвета
  • Простая иконка Facebook черного цвета
  • Простая иконка Google+ черного цвета
Новые записи
bottom of page